STEM dan u Cankarici

U našoj se školi 5. svibnja održao drugi po redu STEM dan u Cankarici. Ove godine je profesorica Mačinko ostvarila suradnju s Institutom za popularizaciju znanosti te smo se kao partneri uključili u projekt „STEM edukatori 2“ koje je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U našu su školi stigli edukatori koji su po razredima proveli brojne zanimljive radionice. Tako smo u suradnji s učiteljicama razredne nastave imali radionice:

Pisanje 3D olovkama (prvi razredi), Kriptografija i tajno pismo špijuna (treći razredi),

Virtualna stvarnost – Šetnja po svemirskoj stanici (peti razredi),

Struja i munje – Plazma kugle i demonstracija nastajanja groma (4. c).

Za kraj događanja, u hodniku škole održano je zanimljivo predavanje „Homosapiens- otkud

smo došli, gdje smo sada i kuda idemo“, koje je održao Krešimir Čanić u pratnji umjetne

inteligencije i robo-psa. Predavanje je bilo za sve zainteresirane učenike, roditelje i djelatnike

škole. Uživali smo u novim iskustvima i s veseljem očekujemo novo događanje.